• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The Silent Sea

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Cherry

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Burrow

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Monday

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★