Sort by

Meaningbird has logged 37 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Edit this entry  
31
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Jolly Boys' Last Stand

The Jolly Boys' Last Stand

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Awake

Awake

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
½
Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
August Underground's Penance

August Underground's Penance

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
W.

W.

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Panic: The Truth About Population

Don't Panic: The Truth About Population

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Edit this entry  
16
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
½
Edit this entry  
16
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
½
Edit this entry  
15
MEGA2

MEGA2

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
C'est La Wien

C'est La Wien

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
10
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
08
What's Up: Balloon to the Rescue!

What's Up: Balloon to the Rescue!

2009
×
½
Edit this entry  
07
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Float

Float

2019
×
★½
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Edit this entry  
02
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rampage

Rampage

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
August Underground's Mordum

August Underground's Mordum

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry