• Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • Without a Whisper - Konnón:kwe

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hamilton

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Out

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Kapaemahu

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Sex, Explained

    ★★★½

  • Dancing with the Birds

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • There's Something in the Water

    ★★★½

  • Blood Quantum

  • Float

  • Summer Fridays

    ★★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Creation

  • Murder Mystery

  • Ice on Fire

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Case Against Adnan Syed

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Tread

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Sweetheart Dancers

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Amanda Seales: I Be Knowin'

    ★★★★

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Smash and Grab

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Rams

    ★★★★

  • A Legendary Christmas with John & Chrissy

    ★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Someone

    ★★½

  • Her

  • Free Solo

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Nuuca

    ★★★★

  • Purl

    ★★★★

  • Cameron Esposito: Rape Jokes

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★