• Black Widow

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Pattas

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Kill Chain

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Predator

    ★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Gotti

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Justice League

    ★★½

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Life After Flash

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The Fabulous Allan Carr

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★½

  • LA 92

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Beatriz at Dinner

  • Oklahoma City

    ★★★½

  • Fences

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Christmas with the Andersons

    ★★

  • Silence

  • Allied

    ★★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Score: A Film Music Documentary

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★