Sort by

elle has logged 45 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Edit this entry  
03
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★½
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry