• The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • After We Collided

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Rich in Love

    ★★½

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Rent

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy