Sort by

Mridul has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seventh

Seventh

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Munyurangabo

Munyurangabo

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dilwale

Dilwale

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry