Sort by

Mridul has logged 366 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
VOIDMAN

VOIDMAN

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Scarface

Scarface

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Losing Luna

Losing Luna

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
VOIDMAN

VOIDMAN

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Soap Opera

A Soap Opera

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Drowning in Potential

Drowning in Potential

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Day of Childhood

The Last Day of Childhood

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Angel-A

Angel-A

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ramekins: Ramekin II

Ramekins: Ramekin II

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moon

Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry