Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
S.O.B.

S.O.B.

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rain People

The Rain People

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry