Sort by

ana has logged 14 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry