Sort by

Michael's Cinema Paradiso has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Oliver Twist

Oliver Twist

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Nibelungen: Siegfried

Die Nibelungen: Siegfried

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Thief

The Thief

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You and Me

You and Me

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Breaking In

Breaking In

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hangman

Hangman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry