Sort by

McMudbunny has logged 267 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Rancho Notorious

Rancho Notorious

1952
×
★★★★
Edit this entry  
03
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Rift

Rift

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Edit this entry  
22
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Hidalgo

Hidalgo

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Night Terrors

Night Terrors

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Djinn

Djinn

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
I'm Dangerous Tonight

I'm Dangerous Tonight

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Sister Death

Sister Death

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Willard

Willard

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★½
Edit this entry