Sort by
  • I Am Vanessa Guillen

  • State of Alabama vs. Brittany Smith

  • Killer Sally

    ★★★½

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★½

  • The Watcher

    ★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Sins of Our Mother

  • Blonde

    ★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • I Just Killed My Dad

  • Not Okay

    ★★

  • Recurrence

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★★

  • Girl in the Picture

  • Spiderhead

    ★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Theodore Roosevelt

    ★★★★

  • Our Father

  • Senior Year

    ★★★½

  • The Unsolved Murder of Beverly Lynn Smith

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • A Farewell to Ozark

  • Gaslit

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Choose or Die

    ★½

  • Room 203

    ★★

  • All the Old Knives

    ★★

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Inventing Anna

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Master

    ★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • The Curse of La Patasola

  • Scream

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • An Audience with Adele

  • A House on the Bayou

    ★★

  • Adele One Night Only

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Night Teeth

    ★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★

  • The Manor

  • Black as Night

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½