Sort by
  • Genie

    ★★★

  • The Color Purple

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★★

  • The Insurrectionist Next Door

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★★★

  • Strays

    ★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Fool's Paradise

    ★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Metallica Presents: The Helping Hands Concert

    ★★★★

  • Fleishman Is in Trouble

  • Spirited

    ★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Heathers: The Musical

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • All or Nothing: Arsenal

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Halftime

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • West by God

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★