Sort by

McHomeschooled has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
Edit this entry  
25
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
21
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
13
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drew Lynch: Concussed

Drew Lynch: Concussed

2021
×
Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

1982
×
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Naruto: Legend of the Stone of Gelel

Naruto: Legend of the Stone of Gelel

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
05
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★½
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
Edit this entry