Samantha has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Edit this entry  
07
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Little Big Mouth

Little Big Mouth

2021
×
Edit this entry  
23
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Advice to Love By

Advice to Love By

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Love Strikes Twice

Love Strikes Twice

2021
×
Edit this entry  
09
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★
Edit this entry  
04
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
Edit this entry  
03
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Lady of the Manor

Lady of the Manor

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Under Wraps

Under Wraps

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Just Say Yes

Just Say Yes

2021
×
½
Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Edit this entry