mccook has logged 271 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skin Deep

Skin Deep

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Flight of the Intruder

Flight of the Intruder

1991
×
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
Edit this entry  
23
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Swarm

The Swarm

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
08
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Edit this entry  
02
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Easy Money

Easy Money

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
Christmas Under Wraps

Christmas Under Wraps

2014
×
Edit this entry  
25
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky Mountain Christmas

Rocky Mountain Christmas

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Yentl

Yentl

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Edit this entry  
22
A Christmas Switch

A Christmas Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twice Dead

Twice Dead

1988
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry