• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • No Time to Die

  • Yellow Belt Fury

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • King Richard

  • Belfast

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

  • The Card Counter

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Going Home

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★★★★

  • Blue Bayou

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Paradise Next Door

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • CODA

  • Malcolm & Marie

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Between the World and Me

  • Two Distant Strangers

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

  • Si

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★★

  • The Letter Room

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • A Short Film About Masturbation

  • MOM

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Hysterical Girl

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • The Way Back

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Present

  • Minari

    ★★★★

  • Assassins

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • BABA