Sort by
  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Get Hard

    ★★

  • Furious 7

    ★★★

  • Focus

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★★

  • Unbroken

    ★★½

  • Foxcatcher

    ★★½

  • Dumb and Dumber To

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★½

  • Selma

    ★★★★

  • The Gambler

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Fury

    ★★★

  • The Judge

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★

  • The Equalizer

    ★★★

  • The Drop

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • If I Stay

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Hercules

    ★★½

  • Sex Tape

    ★★

  • They Came Together

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★½

  • Think Like a Man Too

    ★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★½

  • Blended

    ½

  • It Follows

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★½

  • Million Dollar Arm

    ★★★

  • Walk of Shame

    ★½

  • The Other Woman

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Transcendence

    ★★

  • Draft Day

    ★★½

  • Divergent

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★★

  • Chef

    ★★½

  • Need for Speed

    ★½

  • Noah

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★

  • That Awkward Moment

    ★★★

  • Non-Stop

    ★★

  • The Monuments Men

    ★★

  • A Most Wanted Man

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★★