Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Full Time

Full Time

2021
×
Edit this entry  
25
The Devil Queen

The Devil Queen

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Outside the Law

Outside the Law

1920
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chevalier

Chevalier

2022
×
Edit this entry  
21
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
Edit this entry  
20
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
Edit this entry  
18
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
Edit this entry  
16
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
Edit this entry  
15
Air

Air

2023
×
Edit this entry  
09
The Pride of the Yankees

The Pride of the Yankees

1942
×
Edit this entry  
07
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
Edit this entry  
06
Judy Blume Forever

Judy Blume Forever

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rhyme & Reason

Rhyme & Reason

1997
×
Edit this entry  
06
The Mambo Kings

The Mambo Kings

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

2022
×
Edit this entry  
26
The Ritz

The Ritz

1976
×
Edit this entry  
25
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1944
×
Edit this entry  
21
God's Time

God's Time

2022
×
Edit this entry  
20
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The People's Right To Know: Police vs. Reporters

The People's Right To Know: Police vs. Reporters

1969
×
Edit this entry  
10
Dick Tracy Special: Tracy Zooms In

Dick Tracy Special: Tracy Zooms In

2023
×
Edit this entry  
01
The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

2021
×
Edit this entry  
31
Mr. SOUL!

Mr. SOUL!

2018
×
Edit this entry  
28
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Stroll

The Stroll

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
All Dirt Roads Taste of Salt

All Dirt Roads Taste of Salt

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Going Varsity in Mariachi

Going Varsity in Mariachi

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Judy Blume Forever

Judy Blume Forever

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fancy Dance

Fancy Dance

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Still: A Michael J. Fox Movie

Still: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pretty Baby: Brooke Shields

Pretty Baby: Brooke Shields

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Longest Goodbye

The Longest Goodbye

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Radical

Radical

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
The Disappearance of Shere Hite

The Disappearance of Shere Hite

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Little Richard: I Am Everything

Little Richard: I Am Everything

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
It's Only Life After All

It's Only Life After All

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
L'immensità

L'immensità

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Pod Generation

The Pod Generation

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Birth/Rebirth

Birth/Rebirth

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kim's Video

Kim's Video

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
Edit this entry  
08
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
Edit this entry