Sort by

Mac has logged 37 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Rainman Twins

Rainman Twins

2008
×
Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Right on Track

Right on Track

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Go Figure

Go Figure

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Fast Five

Fast Five

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Now and Then

Now and Then

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
Edit this entry  
13
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Signature Move

Signature Move

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Codependent Lesbian Space Alien Seeks Same

Codependent Lesbian Space Alien Seeks Same

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry