Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Beau Is Afraid

  • John Wick: Chapter 4

  • Babylon

  • Talk to Me

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • All Quiet on the Western Front

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Menu

  • Argentina, 1985

  • TÁR

    ★★★★½

  • Terrifier 2

  • Nope

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ½

  • Elvis

  • Triangle of Sadness

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • Incantation

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Black Widow

    ½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Zola

    ★★★

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • The Lost City of Z

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Paddington

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Creep

    ★½

  • Coherence

  • Enemy

    ★★★½

  • The Terror Live

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★½