• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Dinosaur Barbarian

    ★★★½

  • No. 2 to Kettering

    ★★½

  • Going Home

    ★★★★

  • Crosswalk

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Long Toast

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★

  • Songs to Sing in the Dark

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★