Sort by
  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Life of Clive

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

  • Bad Trip

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

  • CODA

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Courier

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½