Sort by

m 🧚🏽🍿 has logged 70 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trixie Mattel: Skinny Legend

Trixie Mattel: Skinny Legend

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Flagged

Flagged

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Swiped to Death

Swiped to Death

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bob the Drag Queen: Suspiciously Large Woman

Bob the Drag Queen: Suspiciously Large Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mansion

The Mansion

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parallel

Parallel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry