Sort by

Maya has logged 43 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Reptile

Reptile

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry