Sort by

anna has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Emma

Emma

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wild

Wild

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Edit this entry  
21
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry