• Joker

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Anna

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Alpha

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Mummy

    ★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Gifted

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Team Thor: Part 2

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½