maya has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read prior review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ride

Ride

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry