Sort by

maya has logged 124 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Descendants

Descendants

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
ARQ

ARQ

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry