• tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

  • Eternals

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • The Prom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The New Mutants

  • The Sleepover

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Irresistible

  • Becky

    ★★★½

  • Scoob!

  • The Half of It

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

  • Underwater

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

  • Bombshell

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Fractured

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Dark Light

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★