• The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bromance

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Gunda

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Two Sights

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saria

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Seberg

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Nimic

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Pavarotti

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Naysayer

    ★★★★