Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★

  • Babylon

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • My Policeman

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Inspection

    ★★★½

  • Bros

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Stars at Noon

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Son

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Blue Bayou

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★½

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Mass

    ★★★½