Sort by
  • Falling for Christmas

  • Viking

  • Coyote

  • Catherine Called Birdy

  • The Swearing Jar

  • My Policeman

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Winter Boy

  • Bros

  • The Whale

  • The Wonder

  • Women Talking

  • Casa Susanna

  • Broker

  • Pacifiction

  • Decision to Leave

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Bodies Bodies Bodies

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Batman

  • Death on the Nile

  • Babysitter

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Arthur Rambo

  • Drunken Birds

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Nobody Has to Know

  • Maria Chapdelaine

  • The Last Duel

    ★★★

  • Silent Land

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Respect

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Kaamelott: The First Chapter

  • Pig

  • Vortex

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Annette

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★½

  • Big Giant Wave

  • Beijing Spring

  • Social Hygiene

  • Drift Away

    ★★★½

  • Night Raiders

  • Next Door

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The North Wind

    ★★½

  • Moss Agate

    ★★½