• A Clockwork Orange

    A Clockwork Orange

    ★★★★★

    this is my #5

  • Three Identical Strangers

    Three Identical Strangers

    ★★★½

    cool

  • The Price We Pay

    The Price We Pay

    ★★

    lame

  • Hacksaw Ridge

    Hacksaw Ridge

    ★★★★

    i like

  • Grand Piano

    Grand Piano

    ★★★★½

    me anytime i’m asked to play infront of people

  • Malignant

    Malignant

    ★★★½

    predictable and average, cool concept n soundtrack though. action was also dope

  • Barbarian

    Barbarian

    ★★★★½

    FIRE

  • A Clockwork Orange

    A Clockwork Orange

    ★★★★★

    BANGER BANGER BANGER 🔥🔥🔥

  • Cinderella Man

    Cinderella Man

    ★★★½

    THATS MY BOY JIMMY BRADDOCK LETS GOOOOOO

  • Se7en

    Se7en

    ★★★★½

    THE FUCKING ENDING WITH THE SONG AND EVERYTHING

  • True Romance

    True Romance

    ★★★★½

    what’s with that weird ass stardew valley melody throughout the whole movie

  • Fight Club

    Fight Club

    ★★★★½

    another movie where jared leto gets the shit beat out of him amazing