Sort by

maxdaweber has logged 166 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Read the review Edit this entry  
09
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
One False Move

One False Move

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry