Sort by

maxdaweber has logged 25 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry