Sort by

maxdaweber has logged 34 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
Edit this entry  
30
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
Edit this entry  
30
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
Edit this entry  
29
The Outside

The Outside

2022
×
Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
Edit this entry  
25
Lot 36

Lot 36

2022
×
Edit this entry  
24
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Machuca

Machuca

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
Edit this entry  
05
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
Edit this entry  
05
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry