Sort by

maxdaweber has logged 34 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Edit this entry