Sort by

maxdaweber has logged 28 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry