Sort by

Max_Raptor has logged 17 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★½
Edit this entry  
05
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry