Sort by

Max has logged 34 entries for films during August 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Linklater: On Cinema and Time

Linklater: On Cinema and Time

2013
×
Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★½
Edit this entry  
15
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Untold: Johnny Football

Untold: Johnny Football

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Edit this entry