Sort by

Max has logged 30 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slow West

Slow West

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Django

Django

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry