Max_Delgado has logged 342 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Limbo

Limbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Feast

The Feast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry