Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Krampus

    ★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Goosebumps

    ★★★

  • Ted 2

    ★★★½

  • Get Hard

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Ted

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Rango

    ★★★½

  • Due Date

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★

  • I Am Legend

    ★★★★

  • Hot Rod

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★½

  • Snatch

    ★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★