• Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Save Ralph

  • Hate by Dani Rovira

  • Below Zero

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Burrow

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • The Minions of Midas

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Night on Earth

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Sex, Explained

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Seventeen

    ★★★½

  • The Mind, Explained

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • While at War

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Feeling Through

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Our Planet: Behind The Scenes

  • Our Planet

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Fish Night