Mauro has logged 12 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shine Your Eyes

Shine Your Eyes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Cambridge Squatter

The Cambridge Squatter

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
High-Rise

High-Rise

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
½
Edit this entry  
11
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Caché

Caché

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry