Mauro has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cabeça de Nêgo

Cabeça de Nêgo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Private Desert

Private Desert

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Edit this entry  
07
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Edit this entry  
19
Normal People

Normal People

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Compasso de Espera

Compasso de Espera

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★½
Edit this entry  
13
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Gabriel and the Mountain

Gabriel and the Mountain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reprise

Reprise

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Next Victim

The Next Victim

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry