• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Contretemps

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ½

  • Halloween Kills

  • Private Desert

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

  • Gunpowder Milkshake

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Curral

    ★★★

  • Nomadland: See You Down The Road

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • King Car

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • The Pink Cloud

  • CODA

    ★★½

  • Censor

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • On the Rocks

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★½