Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
La madre muerta

La madre muerta

1993
×
Edit this entry  
27
Ugly, Dirty and Bad

Ugly, Dirty and Bad

1976
×
Edit this entry  
27
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Butterfly Wings

Butterfly Wings

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Love a Man in Uniform

I Love a Man in Uniform

1993
×
Edit this entry  
25
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hope

Hope

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Bus 174

Bus 174

2002
×
Edit this entry  
24
Madness in Bloom

Madness in Bloom

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Class Trip

Class Trip

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Anger

Anger

2008
×
Edit this entry  
22
Short Eyes

Short Eyes

1977
×
Edit this entry  
22
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
Katalin Varga

Katalin Varga

2009
×
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Split Image

Split Image

1982
×
Edit this entry  
20
A Lonely Cow Weeps at Dawn

A Lonely Cow Weeps at Dawn

2003
×
★½
Edit this entry  
20
Los muertos

Los muertos

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invader

The Invader

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Beautiful Beast

The Beautiful Beast

2006
×
Edit this entry  
17
Tomorrow's Dining Table

Tomorrow's Dining Table

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home

Home

2003
×
Edit this entry  
16
Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Golem

Golem

1980
×
Edit this entry  
16
Just the Wind

Just the Wind

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Deadly Maria

Deadly Maria

1993
×
Edit this entry  
15
In Vanda's Room

In Vanda's Room

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Goran

Goran

2016
×
Edit this entry  
15
Keiho

Keiho

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hillsborough

Hillsborough

1996
×
Edit this entry  
14
Reality

Reality

2012
×
Edit this entry  
14
Red Lights

Red Lights

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Murrain

Murrain

1975
×
Edit this entry  
14
The Track

The Track

1975
×
★★★
Edit this entry  
13
NO CALL NO LIFE

NO CALL NO LIFE

2021
×
Edit this entry  
13
The Garden of Torment

The Garden of Torment

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alpine Fire

Alpine Fire

1985
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
I'm Not Scared

I'm Not Scared

2003
×
Edit this entry  
11
Genesis

Genesis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
Edit this entry  
11
Fake Blond

Fake Blond

2007
×
Edit this entry  
10
The Ravine of Goodbye

The Ravine of Goodbye

2013
×
Edit this entry  
10
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
Edit this entry  
10
Bubble

Bubble

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Everything Will Be Okay

Everything Will Be Okay

2015
×
Edit this entry  
09
Out

Out

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry